- CSM CSU Raiffeisen Oradea își mută toate meciurile de pregătire rămase la Oradea Arena.
- Cinci partide se joacă între 29 august și 6 septembrie 2026, iar accesul spectatorilor este gratuit.
- Ultimele trei meciuri fac parte din Turneul Memorial „Antonio Alexe”, cu echipe din România, Ungaria și Bosnia și Herțegovina.
Suporterii de baschet din Oradea au cinci meciuri gratuite în următoarele nouă zile: CSM CSU Raiffeisen Oradea își dispută toate partidele de pregătire rămase la Oradea Arena, între 29 august și 6 septembrie 2026, iar accesul spectatorilor este liber. Anunțul a fost făcut de club pe 28 august 2026.
Programul complet al meciurilor
- Sâmbătă, 29 august, ora 18:00: CSM CSU Raiffeisen Oradea – SCM Timișoara
- Miercuri, 2 septembrie, ora 17:00: CSM CSU Raiffeisen Oradea – CSU Sibiu
- Vineri, 4 septembrie, ora 18:00: CSM CSU Raiffeisen Oradea – Szolnok Olajbanyasz
- Sâmbătă, 5 septembrie, ora 18:00: Szolnok Olajbanyasz – Bosna Sarajevo
- Duminică, 6 septembrie, ora 17:00: Bosna Sarajevo – CSM CSU Raiffeisen Oradea
Turneul Memorial „Antonio Alexe”
Ultimele trei partide din program — cele de pe 4, 5 și 6 septembrie — fac parte din Turneul Memorial „Antonio Alexe”, care aduce la Oradea echipe din trei țări: România, Ungaria și Bosnia și Herțegovina.
Meciurile sunt ultimele teste ale echipei înaintea startului noului sezon competițional.
Cinci intrări gratuite la Oradea Arena, într-un interval de nouă zile, înseamnă o ocazie rară de a vedea baschet de primă ligă fără bilet — inclusiv două echipe străine, în cadrul turneului memorial. Pentru familiile cu copii, e o variantă de weekend în oraș care nu costă nimic.
Informații utile
- Unde: Oradea Arena.
- Când: 29 august, 2, 4, 5 și 6 septembrie 2026.
- Acces: gratuit pentru spectatori.
- Adversari: SCM Timișoara, CSU Sibiu, Szolnok Olajbanyasz (Ungaria), Bosna Sarajevo (Bosnia și Herțegovina).
- Turneul Memorial „Antonio Alexe”: meciurile din 4, 5 și 6 septembrie.
foto: CSM Oradea
Citește și
- Unde ieșim în Oradea? Ghidul 27–30 august: teatru, concerte, filme și evenimente
- Contractul pentru noul stadion din Oradea a fost semnat pe 25 august. Lucrările durează 24 de luni, iar arena ar fi gata în 2029
- Oradea Run Fest revine pe 12 septembrie 2026, la ediția a doua. Start din Piața Unirii, pe patru distanțe
- Festivalul de teatru pentru copii Arcadia revine după 8 ani, între 15 și 20 septembrie. Nouă spectacole la Oradea






