AcasăOradeaSe închide circulația în Piața Unirii pentru Târgul de Crăciun

Se închide circulația în Piața Unirii pentru Târgul de Crăciun

Comisia de circulație din cadrul Primăriei a avizat închiderea traficului rutier în Piața Unirii pentru perioada 23 noiembrie 2024 – 2 ianuarie 2025. Măsura este luată la solicitarea Asociației pentru Promovarea Turismului în Oradea și Regiune (APTOR)  – Visit Oradea în vederea organizării în bune condiții a Târgului de Crăciun, ce va debuta în 29 noiembrie și se va încheia pe 26 decembrie, după care va urma sărbătoarea Anului Nou.

La modul concret, circulația rutieră va fi închisă de la intersecția Piața Unirii cu strada Primăriei până la strada Iuliu Maniu. Pe strada Episcop Mihai Pavel, circulația va deveni cu dublu sens, iar în Piața Ferdinand circulația se va desfășura fără restricții.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img
Teodora Ivan
Teodora Ivan
Jurnalistă cu peste 20 de ani de experiență în presa scrisă, digitală și TV: peste 10.000 de articole publicate, emisiuni TV realizate și trei publicații fondate. Fondatoarea și coordonatoarea Știri Bihor (stiribihor.info), unde semnează și verifică materialele publicate. A gestionat comunicarea unora dintre cele mai importante proiecte de dezvoltare din Bihor, finanțate din fonduri europene.
ARTICOLE SIMILARE
- Publicitate -spot_img

Articole Populare

- Publicitate -spot_img