Municipalitatea orădeană anunță că a fost așternut primul strat de asfalt (binder) pe str. Vincent van Gogh, urmând ca ulterior să fie pus stratul de uzură, iar în final vor fi realizate marcajele rutiere.
Asfaltarea străzii Vincent van Gogh face parte dintr-un proiect mai amplu, ce include și modernizarea străzii Tompa Mihály, aflată în imediata vecinătate. Asfaltarea străzii Tompa Mihály va începe în următoarele zile, în funcție de condițiile atmosferice.
Lucrările sunt executate de S.C. Dumexim S.R.L, termenul de execuție pentru ambele străzi fiind de trei luni. Lungimea totală a celor două străzi este de 862 m.
Valoarea contractului de execuției pentru strada Vincent van Gogh este de 1.251.338 lei, iar pentru Tompa Mihály de 1.277.240 lei.
Citește și
- Lucrările de modernizare a străzii Arinului din Oradea se apropie de final. Ce mai trebuie executat
- Buletinul electronic la Oradea: programare, acte, avantaje — ghid complet
- Ce trebuie să știe locatarii despre utilizarea corectă a eco-insulelor din Oradea
- Oradea schimbă modul de colectare a deșeurilor: 367 de eco-insule digitalizate, cinci fracții și acces pe bază de card





